Inspiracje – Amari Senses

INSPIRACJE

Seweryn Charyton

(ur. 1979 w Siemiatyczach) – Studiował na poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Fotografii. Charyton w pracy korzysta z kultowego modelu Polaroid SX-70. Obrazy drukuje przy użyciu najwyższej jakości druku na papierze archiwalnycm. Jego zdjęcia znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą.

Nakład 10 szt, 108/88cm to są celowe zabiegi a oryginał pracy to 108mm, wykonana polaroidem z lat 70, ramą tej pracy wykonana z dębu.

„Im mniej opisowe jest zdjęcie, tym bardziej pobudza ono wyobraźnię. Im mniej informacji, tym więcej aluzji, im mniej prozy, tym więcej poezji”. Słowa Ernst’a Haas’a idealnie wpisują się w to, co prezentuje Seweryn Charyton za pośrednictwem swoich fotografii. Sam artysta mówi, że fotografia to czysty ekshibicjonizm emocji i wrażeń jego wewnętrznego świata. Nie interesuje go proza życia, bezpośrednia narracja. Obrazy Charytona są poematem, mają wywoływać sugestie i skojarzenia. Efektowna ekspresja wizualna prac artysty osiągnięta jest dzięki mistrzowskiej kompozycji. Wykorzystując możliwości techniczne, które przyniósł nam XXI wiek."


Seweryn Charyton

"Najchętniej pozostawiam odbiorcę samego z pracą / obrazem / zdjęciem. Nic nie sugeruję by każdy kto ogląda zdjęcie mógł przeżyć je indywidualnie - przez swój pryzmat doświadczeń, wrażliwości i obserwacji :)